O mnie

Paulina Majkutewicz dietetyk online DIETinfo

 

 

      mgr Paulina Majkutewicz
            dietetyk medyczny

 

 

 

 

Witam serdecznie!

Swoją przygodę z dietą eliminacyjną rozpoczęłam około 7 lat temu, kiedy z polecenia lekarskiego wyeliminowałam z diety mleko i jego przetwory. Od ponad 2 lat, po długim poszukiwaniu przyczyny dolegliwości jelitowych, które rozpoczęły się po intensywnej antybiotykoterapii przeciwtrądzikowej, należę także do grupy bezglutenowców. Odpowiednia dietoterapia przyniosła niezwykły efekt (więcej na ten temat można przeczytać tutaj). Poprzez bloga DIETinfo Diety Specjalne pragnę podzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w stosowaniu diety eliminacyjnej, a także pomóc wszystkim tym, u których jest wymagane zastosowanie diety specjalnej bądź tym, którzy potrzebują wsparcia we wprowadzaniu zdrowego stylu życia. Odchudzając, nie proponuję diet opartych na restrykcjach kalorycznych, tylko na dobrych wyborach i zmianie nawyków (nie tylko żywieniowych). Tylko takie działanie ma sens i trwały efekt.

Z wykształcenia jestem dietetykiem medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wciąż pogłębiającym swoją wiedzę przez uczestnictwo w zagranicznych webinariach (m.in. w Autism Research Institute czy Health Talks Online, USA) oraz kursach internetowych światowych uczelni, szkoleniach, konferencjach i zjazdach naukowych, a także targach żywności. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki. Jestem również certyfikowanym Dietetykiem Przyjaznym Osobom Chorym na Celiakię. Mam nadzieję, że w przyszłości odpowiednia współpraca przyczyni się do powstania pracy doktoranckiej z zakresu żywienia w chorobach jelit czy samego mikrobiomu.

Przez ponad 2 lata nabierałam doświadczenia zawodowego jako kierownik recepcji oraz dietetyk w Instytucie Medycyny Integracyjnej „Arcana” w Piasecznie, specjalizującym się w leczeniu holistycznym (przede wszystkim dzieci autystycznych). To niezwykle cenne doświadczenie nie tylko poszerzyło moje horyzonty naukowe, ale również nauczyło indywidualnej pracy z pacjentem oraz rozeznania w biomedycznych technikach leczenia. Jestem także współautorem naukowego artykułu dotyczącego żywienia dietetycznego depresji.

Prywatnie pasjonuję się sportem (uwielbiam biegać, jeździć na rolkach i rowerze, chodzić pieszo; trenuję także fitness, czasem pływam) i aktywnym wypoczynkiem. Obecnie niezwykle pochłonęło mnie ziołolecznictwo, domowy ogródek i naturalne metody pielęgnacji ciała i domu. Potrzebuję ciągłych zmian i inspiracji do działania, dlatego chętnie podejmuję się coraz trudniejszych zadań. Wierząc, że wszystko (absolutnie wszystko!) jest w życiu możliwe, stawiam pierwsze kroki w nieznanych dotychczas dla mnie dziedzinach, m.in. w fotografii (jeszcze dużo pracy przede mną :) ). Będąc dobrym przykładem, że praca nad sobą popłaca, a każda zmiana ostatecznie przynosi dobre owoce, pragnę zmotywować innych do zmian na lepsze, a przede wszystkim – do podjęcia działania.

„Twoje życie staje się lepsze, tylko wtedy, gdy Ty stajesz się lepszym”  Brian Tracy 

Zapraszam do kontaktu,

podpis


CZEGO SZUKASZ?


PODĄŻAJ ZA MNĄ NA PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH:


WSPÓŁPRACUJĘ Z

NALEŻĘ DO


WIRTUALNA TABLICA